What a unpredictable world.

8. august 2011 at 19:20 | L.
Rozhodla jsem se, že se nechám inspirovat tím, co mi ke článku napsala Bow a napíšu sem nějaký ten řádek o tom, jaký mám pohled na svět.

Určitě je fajn, je na něm spoustu krásných věcí, ale to záleží spíš na tom, jak to berete vy. Poměr věcí, které máte rádi a které ne. Protože když si uvědomíte, že když budou převažovat ty věci, které máte rádi, které se vám líbí, které vám do života něco dávají, kterými se necháte inspirovat, které vás povzbudí, postaví na nohy, když potřebujete.. bude se žít samozřejmě lépe. Ale to je asi jasné.
Nejvíc miluju všechny ty možnosti, které máme. Tolik možností, co budeme dělat celý den. Jakou budeme mít náladu. Jak se postavíme věcem, které nás čekají. Jestli si koupím tohle, nebo tamto..(ovšem, nesmí přijít pocit nerozhodnosti! to jsem potom v háji :D) Zkrátka.. máme TOLIK možností. Jen si to občas neuvědomujeme.


Taky si myslím, že si často neuvědomujeme, jak můžeme být rádi, že jsme svobodní. Chápete jak to myslím, ne? Že si můžeme dělat v rámci možností co chceme a nikdo nám nic neudělá. Vemte si jaké to muselo být za dob okupace nebo koncentračních táborů? Lidé ze země nelegálně utíkali, svoje děti nosili přes hranice v kufrech a mohli být rádi, že vyvázli pryč včas. Muselo to být příšerné. Často jsem si představovala, jaké by to bylo žít v těch letech a jsem moc ráda, že už to takové není.Ano, už znovu jsou tu děti z Afriky. Ale představte si, kdybyste žili jako oni. Nemít co jíst, denně chodit alespoň pro trošku vody spoustu kilometrů. Ženy tam jsou znásilňovány, nikdo s tím nic nedělá. Špína, vedro k padnutí, nemoci.. dokážete si to představit? Ale oni si nestěžují.Je to spoustu dalších věcí, lidé soudí ostatní kvůli tomu, jací doopravdy jsou. Co poslouchají za hudbu. Jaký mají styl oblečení. Co se jim líbí a co ne. Vždycky si udělají nějaký obrázek a nezajímá je, že ten člověk ve skutečnosti může být úplně jiný. Pomlouvají za zády, ale když dojde na to, aby to řekli do očí, tak dělají, že o ničem neví. Když člověk vyjde ven ve věcech, které nenosí každý druhý, lidé se za ním otáčejí a špitají si. Když se člověk aspoň trošku odlišuje od davu, nezapadá mezi všechny ostatní.. je to špatně. Ne! Nenechte se od ostatních odradit, mějte pořád rádi to, co chcete vy.


Samozřejmě nejde jen o módu. Ve světě jsou lidé terorizováni kvůli náboženství, víře a barvě pleti.. To naprosto nechápu. Všichni jsme lidi a ano, všichni jsme si rovni. Ženy, muži, černí, bílý.. naprosto na tom nezáleží. Znám jednoho kluka, který je původem kubánec. Je mu přes 20, vypadá jako Kid Cudi a je strašně fajn. To samé moje kamarádka vietnamka, je to úžasný člověk a nevím, proč by někomu mělo vadit, že je to asiatka. Jen si to představte, jak by byl svět nudný, kdyby všude byli lidé stejné barvy pleti, stejného vyznání, orientace, názorů a stejně se oblékali.


Další téma- homosexuálové. Já osobně jsem si vždycky strašně moc přála mít nejlepšího kamaráda gaye! :) tohle je problematika, která je všude kolem nás. Ale já to ani nevnímám, protože mi to přijde naprosto normální. Samozřejmě, že když se na ulici vede za ruku kluk s klukem, tak se podívám. Ale to proto, že mi to přijde hezké a roztomilé a obdivuji je za to, že se to nebojí všem ukázat. Tihle lidé často bývají šikanováni a utlačováni, ale proč? Protože se nebojí ukázat to, kým doopravdy jsou? Lidi proberte se, představte si, jak by asi bylo vám. To samé když jde o holky, samozřejmě.Někteří lidé si holt neuvědomují, že svým jednáním mohou druhé zranit. Anebo si to naopak uvědomují až moc dobře.

 


Comments

1 Tyna ♥ Tyna ♥ | Web | 8. august 2011 at 20:26 | React

s většinou souhlasím:) moc hezky si to napsala, ale bohužel dneska sem šla v Tescu a byli tam takový chlapci, emáci a drželi se tak letmo za ruku, bohužel sem měla pocit, že je to poza a opravdu si myslím, že tohle homosexuály jenom zesměšňuje, přičemž jsou to lidi jako my všichni.Jo a jednou jsem poslouchala v rádiu nějakého gaye,co povídal o tom jak se líbal v kostele a čekal jak budou lidi reagovat, bohužel tenhle chlapec si zaslouží tolerance asi jako Hitler. Ale já říkám bílý,černý,asiat, starý,mladý, hajzl může být kdokoliv a taky kdokoliv může být super člověk:)
super článek ♥

2 Bow Bow | Web | 8. august 2011 at 22:33 | React

Ooo že ses mnou nechala inspirovat, mě vážně potěšilo..:)
Skvěle napsané..:) Líbí se mi to.:) souhlasim s tebou. Naprosto se vším..:)
A k tomu mému článku.., rozhodla jsem se napsat článek o tom..:) v nejbližších dnech tam bude..:)

3 Christina Massacre Christina Massacre | Web | 9. august 2011 at 1:28 | React

Nádherný článek. Nemám slov. Čekala jsem na nějaký lepší a pořádný článek a dočkala jsem se. Mám k tomuto tématu své názory a jsou úplně podobné jak ty tvoje. Já mám kamaráda gaye, ale spíš to vypadá, že je bisexuál. Ale chová se tak, no divně. Občas má skvělou náladu, říká mi zlato, lásko apod. a někdy by mě nejradši poslal do prdele, ale to jsou jen ty jeho výkyvy nálad. Znám spoustu bisexuálů, hlavně přes internet. Nebojí se to přiznat. I na komunitě, kde je miliarda lidí, ale horší by to bylo asi v reálu. Já bych se osobně nestyděla, kdybych byla bisexuál, protože je to naprosto přirozené. Hrozně mě to štve, jak se k sobě lidé chovají. Nejde jen o sexuální orientaci, barvu pleti, národnost, ale taky co se týče toho vzhledu. Pamatuji si, jak jsem se minulý rok začala zajímat o jiný styl. Začínala jsem se oblékat do černé, měla černé vlasy, orámované očí linkami a vypadala jsem na styl gothic, metal, rock apod. Ve škole to brali, jako kdyby jsem byla emo. Všichni se mě ptali. Ale já si toho buď nevšímala, nebo jsem říkala, že jsem ( samozřejmě ze srandy ). Nebudu všem vysvětlovat můj styl. Proč jsem se do tohohle stylu dala a proč jsem se tak rozhodla, proč se mi to líbí apod. To mě opravdu dokázalo nejvíce vytočit. Samozřejmě, že ze začátku o brali všichni jako něco nového, tak bylo spousta otázek, ale teď už je vše fajn a lidé, kamarádi jsou smíření s tím, že jsem takový ta ,, drsnější " holka. Taky za to může národ ve kterém žijeme. Česká Republika jen málo pochopí styl američanů, japonců apod., protože v té kultuře nežijí, ale také spousta lidí u nás to bere naprosto jinak. Chtějí to vše poznat, posoudit vše až potom a samozřejmě za druhá strana je na tom tak, že soudí hned a ani se nesnaží to poznat. Mrzí mě, že je naše kultura taková, ale jsme prostě jiní.

4 blondyn-pindulin blondyn-pindulin | Web | 9. august 2011 at 15:00 | React

DĚKUJU ZA OPRAVDU NÁDHERNÝ ČLÁNEK,KTERÝ JSEM PŘEČETL JEDNÍM DECHEM..SE VŠÍM NAPROSTO SOUHLASÍM,MÁM TO STEJNĚ,IKDYŽ JE TO MOŽNÁ DIVNÉ,TAK JÁ S TEBOU PROSTĚ VE VŠEM SOUHLASÍM VČETNĚ HOMOSEXUALITY,TU NEMOHU POSOUDIT,PROTOŽE JSEM SÁM GAY :-)))

5 Christina Massacre Christina Massacre | Web | 9. august 2011 at 20:36 | React

Jo díky díky)). Tvůj článek se mi prostě jednoduše četl, asi takto to řeknu no. Já jsem s mým kamarádem teda úlet neměla, ale je fajn a dá se s ním hodně o všem povídat)), i když jak jsem ti psala.. je hodně náladová ,), ale tak kdo není, že.

6 Cherry_* Cherry_* | Web | 9. august 2011 at 20:41 | React

Už dlouho jsem si nepřečetla tak pěkně napsaný a upřímný článek:)! Taky jsem už hodněkrát přemýšlela o tom, jaké by to bylo, kdyby jsme neměli svobodu. Vlastně si čím dál, tím víc uvědomuju, jaké mám štěstí, že jsem se narodila, kde jsem teď a že můžu žít svobodně a že nemusím o té svobodě jenom snít, jak jsou na tom někteří lidé.

7 Mia Bass Mia Bass | Web | 10. august 2011 at 20:51 | React

Nádherný článek, hrozně mě mrzí že stejný názor jako máš ty, nemá i více lidí. Hlavně co se týče homosexuality. Je smutné, že když si jednou jeden kluk od nás ze třídy vzal růžové tričko skupinka jiných kluků mu hned nadávala do "zas*anýho teplouše". Ano, je to tak. Spousta lidí si doopravdy neváží toho, co má. Já jsem tak strašně ráda, že žiji v téhle době a na tomhle místě..

8 Christina Massacre Christina Massacre | Web | 12. august 2011 at 0:53 | React

Díky díky)). O počasí si už nouzi nedělám. Mě to velice vyhovuje. Vezmu si černé kalhoty, černý kabát, slip - onky a jde se ven)). Fakt dobrý pocit. A co se týče té mamky - nevyměnila bych jí, je to moje zlatíčko. A ty tréninky si užij a taky ti přeji moc štěstí do těch soutěží. Ať jste na to připravení co nejlépe. To tančíš jen s holkami?

9 Bow Bow | Web | 13. august 2011 at 22:44 | React

Taky to někdy nedávám, ale nezbývá mi nic jiného, než se postavit na nohy a jít prostě dál... :) btw. Děkuju :)

10 Infinity Infinity | Web | 13. august 2011 at 22:46 | React

V tomto článku je napsáno všechno tak výstižně, že s tebou ve všem souhlasím a opravdu klobouk dolů, jak nádherně píšeš. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama